JÁN RAČKO O SUPERLIGE

Najprv sa vyjadrím ako zástupca výberu Zvolena, v zastúpení manažéra Ľuboša Guzmana, ktorý odstúpil na vlastnú žiadosť.
Posledné zápasy ukázali, že sme prvopolčasové mužstvo. Bohužiaľ dodržiavať hernú disciplínu a zvolenú taktiku pred zápasom sa nám nedarí počas celého zápasu. Príčiny podľa mňa sú okrem iných výpadky v koncentrácii na hru, slabšia kondičná pripravenosť, disciplína na ihrisku. Samozrejme nie je to len o hráčoch, ale aj o vedení a tréneroch. Čo sa týka mňa, dávam do toho veľa energie, čo nie vždy stačí.
Pre Zvolen je Superliga výzva a česť, že ju hráme. Vo Zvolene máme najužšiu základňu pre výber mesta do Superligy, nedá sa to s krajskými mestami, ktoré hrajú túto súťaž ani porovnávať a myslím, že ani s výberom Piešťan. Osemdesiat percent hráčov výberu Zvolena hrá malý futbal aj v Banskej Bystrici, kde je najväčšia základňa na Slovensku a pre skvalitnenie úrovne Superligy by bolo podľa mňa správne vytvoriť jedno silné mužstvo v Banskej Bystrici. 
Superliga je výzva aj pre rozhodcov, ktorí po väčšinu doteraz pískali veľký futbal, alebo pískajú v oblastných ligách. Pískať malý futbal v Superlige, ktorý sa hrá ďaleko vo vyššom nasadení ako oblastné súťaže a oproti veľkému futbalu, v malom futbale rozhodca musí behom krátkeho času reagovať a vyhodnotiť oveľa viac sporných momentov. Malý futbal je oproti veľkému futbalu z pohľadu rozhodovania viac kontaktnejší a to všetko sa rozhodcovia musia naučiť. 
RK s VV SZMF postupne vytvárajú podmienky a smerovanie, aby sme aj v tejto oblasti zvýšili úroveň.
A nakoniec sa vyjadrím k Superlige ako člen VV SZMF.
Superliga Niké SZMF je najvyššia súťaž v malom futbale. Aj keď je to amatérska súťaž VV SZMF v spolupráci s hlavným sponzorom spoločnosťou NIKÉ vytvárajú a stále zlepšujú podmienky. Aj preto sa musíme k tomuto projektu stavať s vážnosťou. Či sa to jedná o funkcionárov, rozhodcov, ale hlavne hráčov. Nemôže sa stať, že hráč reprezentant hodí loptu z autu priamo do protihráča, druhý kopne hráča čo je na zemi, ďalší udrie protihráča, alebo nedodrží ani po upozornení nariadenú povinnú výstroj. Toto všetko vrhá zlý obraz na celú súťaž a hlavne znevažuje prácu ľudí, ktorí pripravujú a zabezpečujú chod Superligy.
Chcem sa poďakovať všetkým zo Zvolena, ktorí sa podieľali na tom, že sa Superliga vo Zvolene túto sezónu odohrala, výboru Limfu Zvolen, všetkým hráčom, ktorí nastúpili, organizátorom na čele s Peťom Sujom, Jankovi Bosákovi, ktorý prispel aj sponzorsky. Marošovi Borgoňovi, Ľubošovi Guzmanovi a hlavne hrajúcemu trénerovi Štefanovi Sudimákovi. Všetci hore spomenutí obetovali voľný čas a mnohí aj pracovné voľno, za čo im ešte raz ďakujem.

Dňa 25.5. sa vo Zvolene uskutoční Semifinále Superligy NIKÉ za účasti výberov Bratislavy, Trnavy, Nitry a Prešova.

Ján Račko člen VV SZMF
podpredseda RK SZMF
člen výboru Limfu Zvolen